Pozor! Revize elektrických spotřebičů za Vás pronajímatel neudělá

Provozujete svou činnost v pronajatých prostorech? Počítáte s tím, že veškeré revize za Vás provádí pronajímatel? Není tomu tak! Snad až na velmi výjimečné případy. Revizi elektrických spotřebičů, za což se považuje kancelářská technika, bílá technika, chladničky, mikrovlnky, rychlovarné konvice, prodlužovačky apod. si musíte zajistit sami!

Revize elektrických spotřebičů a elektrického nářadí není totéž co revize elektrického zařízení (resp. elektrických instalací) a je výrazně levnější. Náklady se pohybují v řádech desítek korun.

Provozujete-li svou podnikatelskou činnost v pronajatých prostorech, revizi elektrického zařízení, nebo také elektrikých instalací zajišťuje majitel objetku (není-li ve smlouvě o pronájmu sjednáno jinak). Revize elektrických spotřebičů si zajišťuje jejich majitel či provozovatel činnosti sám. Může tak prokazatelně předcházet požáru nebo úrazu následkem technické závady, což je důležitý krok nejen pro pojišťovny, ale také pro vyšetřovatele a státní orgány. 

Termíny pro opakování revizí jednotlivých spotřebičů nebo nářadí Vám stanoví revizní technik. Revizní technik zpravidla přidělí ke každému spotřebiči nebo k nářadí tzv. revizní kartu, v které je srozumitelně čitelné, kdy byla revize provedena a kdy má být provedena další. 

  

Častokrát se stávají situace, že dojde k požáru od závady na elektrickém spotřebiči, nebo k úrazu při používání elektrického nářadí. Buďte krok napřed. Pravidelným prováděním revizí budete umět doložit pojišťovně a vyšetřovatelům, že jste splnili zákonné požadavky a vina není na Vaší straně!

 

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti