Požární ochrana

Nabízíme Vám komplexní zajištění požární ochrany pro všechny kategorie činností:  

Požární ochrana  Zpracujeme dokumentaci zdolávání požáru, operativní kartu, včetně projednání s Hasičským záchranným sborem a zajistíme její aktualizaci dle potřeby.

Požární ochrana  Zpracujeme ostatní základní dokumentaci požární ochrany. 

Požární ochrana  Provedeme školení zaměstnanců a ostatních osob. 

Požární ochrana  Dodáme hasicí přístroje a potřebné příslušenství. 

Požární ochrana  Dodáme vnitřní požární hydranty včetně jejich v vybavení. 

Požární ochrana  Provedeme pravidelnou kontrolu provozuschopnosti hasební techniky. 

Požární ochrana  Provedeme kontrolu protipožárních ucpávek prostřednictvím oprávněné osoby. 

Požární ochrana  V pravidelných termínech kontrolujeme objekty a pracoviště v rámci požární preventivní prohlídky. 

Požární ochrana  Objekty a pracoviště vybavíme bezpečnostními tabulkami. 

 

Dokumentace požární ochrany:  

Druhy, obsah a způsob vedení dokumentace požární ochrany stanovuje prováděcí vyhláška k zákonu o požární ochraně. Součástí dokumentace musí být uvedení místa, pro které je zpracována, datum zpracování, a uvedeno musí být také jméno a číslo odborné způsobilosti osoby, která dokumentaci zpracovala. Zpracujeme Vám tuto dokumentaci požární ochrany:

Požární ochrana  Dokumentaci o začlenění do kategorie činností se zvýšeným požárním nebezpečím nebo s vysokým požárním nebezpečím. 

Požární ochrana  Posouzení požárního nebezpečí. 

Požární ochrana  Stanovení organizace zabezpečení požární ochrany. 

Požární ochrana  Požární řád. 

Požární ochrana  Požární poplachové směrnice.

Požární ochrana  Požární evakuační plán.

Požární ochrana  Dokumentaci zdolávání požáru.

Požární ochrana  Řád ohlašovny požárů.

Požární ochrana  Tématický plán a časový rozvrh školení zaměstnanců a odborné přípravy preventivních požárních hlídek a preventistů požární ochrany.

Požární ochrana  Dokumentaci o provedeném školení zaměstnanců a odborné přípravě preventivních požárních hlídek a preventistů požární ochrany.

Požární ochrana  Zavedeme požární knihu.

 

Školení o požární ochraně: 

Povinnost zabezpečit školení a odbornou přípravu zaměstnanců mají všechny podnikající fyzické osoby a právnické osoby.

Rozsah a obsah školení a odborných příprav stanovuje zaměstnavatel v tématickém plánu a časovém rozvrhu pro školení.
Dokumentaci o provedeném školení nebo odborné přípravě pak tvoří záznam o provedením školení, v kterém musí být mj. uvedeno, jakým způsobem byly ověřeny znalosti, jméno a příjmení osoby, která školení provedla, součástí této dokumentace musí být rovněž seznam proškolených zaměstnanců s jejich podpisy. Provádíme školení vedoucích zaměstnanců a zaměstnanců, odbornou přípravu požárních hlídek a odbornou přípravu preventistů požární ochrany. 

 

Požární preventivní prohlídky:

Provádíme pravidlené kontroly dodržování předpisů o požární ochraně formou preventivních požárních prohlídek. Tyto kontroly požární ochrany se musí provádět v objektech a zařízeních, ve kterých právnická nebo podnikající fyzická osoba provozuje činnost:

Požární ochrana  se zvýšeným nebo vyskokým požárním zatížením, 

Požární ochrana  bez zvýšeného požárního zatížení, přičemž se v objektu nebo provozu vyskytují současně nejméně 3 zaměstnanci nebo osoby o obdobném pracovním zvtahu k provozovateli, nebo se zde vyskytuje veřejnost, nebo povinnosti provádět prohlídky stanoví provozovatel této činnosti. 

Lhůty preventivních požárních prohlídek:

v objektech a zařízeních, kde jsou provozovány činnosti bez zvýšeného požárního nebezpečí, se preventivní požární prohlídky provádějí nejméně jednou za rok

v objektech a zařízeních, kde jsou provozovány činnosti se zvýšeným požárním nebezpečím, se preventivní požární prohlídky provádějí nejméně jednou za 6 měsíců

v objektech a zařízeních, kde jsou provozovány činnosti s vysokým požárním nebezpečím, se preventivní požární prohlídky provádějí nejméně jednou za 3 měsíce

Každou požární kontrolu zapisujeme do požární knihy ihned po jejím provedení. Samozřejmostí je také naše spolupráce s Vámi při odstraňování závad zjištěných při prohlídkách a sami provedeme odstranění závad, krteré jsou v naší kompetenci.

Při smluvní spolupráci Vám rovněž nabízíme bezplatné zastupování Vaší organizace při kontrole Státním požárním dozorem, nabízíme také zdarma konzultační činnost e-mailem nebo telefonicky.

 

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti