Hasicí přístroje a zařízení

Prodáváme a kontrolujeme provozuschopnost požárních hydrantů a všech druhů hasicích přístrojů.

Množství, druhy, umístění a požadované hasicí schopnosti hasicích přístrojů je stanoveno v projektové dokumentaci, resp. v požárně bezpečnostním řešení nebo dříve také v technické zprávě požární ochrany. Není-li tato dokumentace k dispozici, lze počet hasicích přístrojů též stanovit výpočtem v dokumentaci požární ochrany.

PRÁŠKOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE 

práškový HP 1kg, práškový HP 2kg, práškový HP 4kg, práškový HP 6kg

Pravděpodpobně nejpoužívanější druh hasicího přístroje, který lze využít v provozovnách typu obchodu, skladech, dílnách, kancelářích, ve školách, v garážích, umisťuje se také v dopravních prostředcích apod. Tento hasicí přístroj lze použít k hašení elektrického zařízení pod napětím do 1000 V.

 

SNĚHOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE (CO2)

sněhový HP 2kg, sněhový HP 5kg

Hasicí přístroj naplněný zkapalněným oxidem uhličitím je ideální k rozvaděčům elektrické energie, do výpočetních středisek, do strojoven výtahu, do plynových kotelen apod. Obsah hasicího přístroje se po použití odpaří a nezanechá zbytky hasiva, tudíž nedochází k vedlejším škodám. Lze jej použít k hašení elektrického zařízení pod napětím.

 

PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE   

pěnový HP 9kg

Velmi vhodný k umisťování do skladů hořlavých kapalin a všude tam, kde se hořlavé kapaliny vyskytují, např. drogerite, lékárny, lakovny apod. Tento hasicí přístroj je možné využít také k hašení pevných látek. V žádném případě se jím nesmí hasit elektrické zařízení pod napětím.

 

VODNÍ HASICÍ PŘÍSTROJE

vodní HP 9l

Vzhledem k dobrému ochlazovacímu účinku vody je vhodný k hašení pevných látek jako například dřevo, papír, seno, sláma, textil apod. V žádném případě se jím nesmí hasit elektrické zařízení pod napětím.

 

Hasicí přístroje při dodání opatříme kontrolním štítkem, kde platnost této výchozí kontroly provozuschopnosti je pak 1 rok (nedojde-li k použití nebo poškození HP).

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti