Kategorizace prací

Na základě míry výskytu faktorů, které mohou ovlivnit zdraví zaměstnanců a jejich rizikovosti pro zdraví, je zaměstnavatel povinen zařadit práce do kategorií, jejichž kritéria, faktory a limity stanoví prováděcí právní předpis?

O zařazení do prací do rizikové třetí a čtvrté kategorie rozhoduje příslušná Krajská hygienická stanice, přičemž žádost předkládá zaměstnavatel, který zaměstnavá fyzické osoby v pracovněprávních a obdobných vztazích. Žádost se předkládá do 30 kalendářních dnů ode dne zahájení jejich výkonu.

Práce do druhé kategorie zařazuje zaměstnavatel do 30 kalendářních dnů ode dne zahájení jejich výkonu, změny podmínek odůvodňující zařazení práce do druhé kategorie, nebo do 10 dnů ode dne vykonatelnosti rozhodnutí KHS.

Ostatní práce na pracovištích zaměstnavatele, které nebyly zařazeny dle výše uvedeného, se považují za práce kategorie první.

 

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti