Chemické látky a směsi - nové symboly a klasifikace

V roce 2015 se mění označování, balení, klasifikace a s tím související obsahy bezpečnostních listů chemických látek a směsí?

Také se nahrazují dříve používané věty o nebezpečnosti (R věty) za nové H věty a pokyny pro bezpečné zacházení (dříve používané S věty) za nové P věty. Soupisy těchto vět najdete rovněž na našich stránkách. Nové výstražné symboly nahrazují původní oranžovo-černé symboly. V souvislosti s tímto je nutností aktualizovat bezpečnostní listy, event. dokumentaci pravidel pro nakládání s CHLaS, a tuto nově projednat s místně příslušnou Krajskou hygienickou stanicí.

Nové výstražné symboly nebezpečnosti dle CLP jsou tyto:

 

Chemické látky symboly

 

 

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti