Zúčastnili jsme se dalšího ročníku konference požární bezpečnosti staveb

Ve středu 23.9.2020 jsme se zůčastnili konference "Požární bezpečnost staveb" v rámci PVA EXPO Praha. Konference probíhá pravidelně již několik let a my si vždy odnášíme spoustu nových informací, odborných výkladů nových právních předpisů a poznatků z praxe.

Hlavními přednáškami konference byla témata "Větrání chráněných únikových cest, změny pro rok 2020", "Nový zákon o požární ochraně", "Simulace evakuace osob" nebo také "Simulace hoření skladu pneumatik". Témata určené zejména pro řešení zejména požární bezpečnosti staveb, novostavby, změny užívání, rekonstrukce objektů.

Součástí přednášek byly ukázky a popisy požárů a jejich následků z praxe, mj. také popis a následky požáru v domově pro osoby se zdravotním postižením Kavkaz B v lednu 2020.

Na požární bezpečnost se specializujeme už řadu let a je důležitou otázkou nejen v rámci stavebního řízení nebo změn užívání, ale rovněž při provozování objektů a pracovišť a následně také po případném požáru, kdy se šetří dodržování předpisů na úseku požární ochrany.